Святих Отців І Вселенського Собору

Святе письмо на неділю 8 червня 2019 року Божого в Церкві Різдва Пресвятої Богородиці у місті Самборі.

Діяння святих апостолів 20:16-18

16 Бо Павло вирішив плисти попри Ефес, щоб не баритися в Азії; поспішав бо, щоб, по змозі, на день П’ятидесятниці бути в Єрусалимі. 17 З Мілету він послав у Ефес і прикликав пресвітерів Церкви. 18Коли ж вони прийшли до нього, він до них промовив: «Ви знаєте, як з першого дня, коли я вступив у Азію, увесь час поводився я з вами,

Євангелія від Йоана 17:1-13

1 Отак мовив Ісус, а підвівши очі свої до неба, проказав: «Отче, прийшла година! Прослав свого Сина, щоб Син твій тебе прославив, 2 згідно з владою, що її ти дав йому над усяким тілом: дарувати життя вічне тим, яких ти передав йому. 3 А вічне життя у тому, щоб вони спізнали тебе, єдиного, істинного Бога, і тобою посланого – Ісуса Христа. 4 Я тебе на землі прославив, виконавши те діло, яке ти дав мені до виконання. 5 Тепер же прослав мене, Отче, у себе – славою тією, що її я мав у тебе перед тим, як постав світ! 6 Я об’явив твоє ім’я людям, яких ти від світу передав мені. Вони були твої, ти ж передав мені їх, і зберегли вони слово твоє. 7 Нині збагнули вони, що все, тобою дане мені – від тебе; 8 слова бо, тобою мені дані, я їм дав, і сприйняли вони їх, і справді збагнули, що від тебе я вийшов, і увірували, що ти мене послав. 9 Молю ж за них: не за світ молю, лише за тих, яких ти передав мені, бо вони – твої. 10 І все моє -твоє, твоє ж – моє, і в них я прославився. 11 Я вже більш не у світі, а вони у світі, і я до тебе йду. Отче Святий! Заради імени твого бережи їх, тих, що їх ти мені передав, щоб були одно, як ми! 12 Бувши з ними у світі, я беріг їх у твоє ім’я; тих, яких ти передав мені, я їх стеріг, і ніхто з них не пропав, лише син загибелі, щоб збулося Писання. 13 Тепер же іду до тебе, і кажу те, у світі бувши, щоб вони радощів моїх мали у собі вщерть.

День Святих отців Першого Вселенського Собору

Пам’ять цього дня шанується в сьому неділю після Великодня.

325 року в місті Нікея (сучасний Ізник в Туреччині) імператором Костянтином Великим був скликаний перший в історії християнсської церкви Собор. Цей собор тривав понад два місяці та зібрав 318 єпископів з цілого світу.

Як відомо серед цих єпископів були Св. Миколай Чудотворець, Яків єпископ Низибійський, Святий Спиридон, також значна кількість пресвітерів та дияконів. Тогочачного Папу Римського Сільвестра представляли двоє легатів. Головним завданням Собору було покласти край суперечці між єпископом Олександром і священиком Арієм з Олександрії.

Основою єретичного вчення Арія було заперечення сприйняття Ісуса як Сина Божого.

На Першому Нікейському Соборі було засуджено аріанство як єресь, складено Символ Віри із семи пунктів, вирішені деякі питання внутрішнього життя Церкви, наприклад встановлення дня святкування Пасхи. Боло прийнято і 20 канонів церковного життя.

Святого священномученика Терапонта

Сьогодні Церква вшановує двох святих з таким іменем і обидва вони постраждали за святу віру. Перший був єпископом міста Сардії, в Ликії. Він навернув дуже багато поган до Христової ві­ри. В часи імператора Валеріяна мучитель Юлій наказав ув’язнити святого Терапонта, його би­ли жилами, потім морили голодом у в’язниці. Згодом Юлій наказав вести святого мученика за собою до міста Синаон, у Фриґії, і до галатської Анкири – і в кожному місті святого підда- вали новим мукам. Під кінець у Лідії, над рікою Ермою, мучитель велів стяти святого Терапонта, після тяжких мук, мечем. Сталося це 258 р. Другий святий Терапонт був єпископом на острові Кипрі. Мученицьку смерть він прийняв у часи Диоклетіяна. 25 травня 866 р. мощі святого було перенесено до Царгорода, де Господь про­славив їх численними чудами.

НАУКА 211:

Грішна цікавість очей зводить тисячі душ до пекла. Очі – це ворота до серця. “Коли око зна­йде уподобання в нечистому образі – це означає, що гріх уже заволодів серцем” (св. Ав­- густин). “Хто не стереже своїх очей, робить як той, хто малим дітям дає гострий ніж” (св. Йоан Золотоустий). “Хто необережно дивиться через вікно душі, той впадає у гріх” (св. Григорій Великий). “Відвертай від красуні очі й на вроду чужу не споглядай, бо жіноча краса багатьох спантеличила, і кохання від неї вогнем займається. Із заміжньою разом не сідай, і з нею при вині не бенкетуй, бо душа твоя до неї прихилиться, і пристрасть на погибель штовхне тебе” (Сир. 9, 8-9). “Я вчинив умову з моїми очима, щоб на дівицю й не дивились!” (Йов. 31, 1). “Не задивляйся надто на дівчину, щоб не скарали тебе з нею ра­зом” (Сир. 9, 5). “Розпусні очі не можуть дивитися на красу душі, лишень на тіло” (св. Єро­нім). “Не говоріть, що маєте чисту душу, бо нечисте око зраджує нечистоту серця”­ (св. Августин). Око веде до думки, думка в серці викликає спрагу, і навіть не треба на ділі її сповнювати, бо душа вже й так убита.

МОЛИТВА:

Господи, почуй молитву мою! Богородице Діво…

“Житія святих” сторінка 281

Поділіться сторінкою з друзями
Записи створено 33

Почніть набирати текст зверху та натисніть "Enter" для пошуку. Натисніть ESC для відміни.